top of page
  • Zdjęcie autoraemocjamimalowane

Plusy sesji narzeczeńskiej, a kontakt z fotografem.

Zaktualizowano: 23 sty

Jeśli zastanawiacie się nad sesją narzeczeńską, poniżej przedstawimy Wam kilka plusów jakie niesie ze sobą taki typ fotografii.


Poznaj swojego fotografa

Chyba najczęściej przytaczany, podczas rozmów z fotografem a parą powód, to poznanie się wzajemnie. Na wstępie powiem że to nie jest mit!

To najlepszy moment, aby zobaczyć jak wygląda współpraca przed obiektywem oraz jak łatwo może być w dniu ślubu. Zapoznanie się z obiektywem oraz przede wszystkim poznanie się, zamienienie paru słów i niejednokrotnie znalezienie wspólnych tematów, nie ukrywam sprawia że gdy wchodzimy do Was w dniu ślubu i mówimy "Cześć" oboje wiemy że to będzie świetny i bez stresowy (przynajmniej w aspekcie fotografii i filmu) dzień!


Zrób sobie pamiątkę

Tak może to brzmi banalnie. ale gdy wracamy do naszej sesji narzeczeńskiej, mamy naprawdę mega miłe wspomnienia i z perspektywy czasu nie wyobrażamy sobie jej nie mieć. Te emocję oraz klimat, niby razem, ale jeszcze nie mąż i żona, są nie do opisania. No i co tu ukrywać, zawsze fajnie spojrzeć na ścianę gdzie wisi jedno z ulubionych naszych zdjęć i wspomnieć jacy to byliśmy młodzi :P nie koniecznie w welonie, sukni i garniturze... Zdjęcie z góry pochodzi z przepięknej sesji Angeliki i Szymona wykonanej w położnej dosłownie od nas 5min drogi, Winnicy Silesian.


Zadaj nam pytaniaTak, to jest odpowiedni moment, aby przypomnieć sobie co często 2 lata wcześniej mówiliśmy podczas pierwszego spotkania. Jest to też idealny moment, aby ustalić wstępne szczegóły przed Waszym dniem i zapytać nas o rzeczy które Was interesują, ciekawią lub nad którymi się zastanawiacie. Pomożemy i podpowiemy jak tylko potrafimy.


Sprawdź fryzurę i makijaż

Czy to nie idealny moment na sprawdzenie swojej kosmetyczki lub fryzjerki ? Możecie nam zaufać, przetestujemy wytrzymałość fryzury, na pewno będziemy widzieć jak zachowa się podczas biegania :DBaw się dobrze i łap kadryGdzie jak nie na sesji narzeczeńskiej możemy oprócz luźnego podejścia i luźnych kadrów, które zresztą uwielbiamy, zobaczyć jak wychodzimy na zdjęciach, które z nich nam pasują a które mniej. Nie ma co ukrywać raczej większość z nas nie miała wielu profesjonalnych sesji, choć z czego bardzo się cieszymy staję się to coraz bardziej popularne. Wydaje mi się że może nie wszystko zapamiętaliśmy, ale na naszym ślubie, wykorzystaliśmy parę kadrów i ustawień z pleneru narzeczeńskiego i te fotki choć ustawiane naprawdę wyszły fajnie.


Sesja narzeczeńska jako dodatek wystroju w dniu wesela

Warto rozważyć czy do klimatu wesela i wystroju nie będzie pasować jakaś forma prezentacji zdjęć z sesji. Nie raz widzimy ramki, sznureczki czy boho stojaczki z fotkami właśnie z takich realizacji i zawsze jest to fajny "smaczek" całego wystroju. No i nikt przecież w dniu wesela nie będzie miał za złe parze młodej że chciała się troszkę pochwalić swoją miłością.


A może zaproszenie ze zdjęciem ?

Czemu nie, w końcu to pierwszy moment gdzie obwieszczacie światu i swoim gościom że się pobieracie, kochacie i nie zaszkodzi to pokazać, oczywiście w subtelny i stonowany sposób. Nie jednokrotnie taką właśnie formę wybierały nasze pary i już podczas rozmów w dniu sesji, opowiadały o projektach zaproszeń i jak to sobie wyobrażają. Coraz częściej i coraz więcej uwagi przykładamy do estetycznego punktu wesel/ślubów oraz innych wydarzeń, co zdecydowanie pozwala pokazać tą piękną historie jako spójną całość.


Parę wskazówek na udaną sesję narzeczeńską

  • Ubierzcie się swobodnie, na luzie, aby było wam wygodnie. Zdecydowanie preferowane stonowane kolory, jasne pastelowe, jaskrawe zostawcie na inne okazję

  • Jeśli macie taką możliwość, to ustalcie sesję w okolicy zachodu słońca. Czas sesji narzeczeńskiej to z reguły do 1,5h. Godzina wystarczy na połapanie kadrów przed zachodem i 30 min w trakcie. Będzie pięknie klimatycznie i różnorodnie.

  • Dajcie znać czy lubicie się trochę powygłupiać! Nic tak na zdjęciach nie wygląda jak szczery uśmiech i dobra zabawa. Oczywiście zawsze staramy się urozmaicić sesję tak, aby była szalona ale i delikatna i pełna miłości.

  • Zostawcie telefony w aucie lub dajcie na czas sesji nam :D Niby wychwycimy te wystające z kieszeni mobline urządzenia, ale po co ryzykować.

  • Przygotujcie swoje inspiracje, ale też zaufajcie fotografowi. To co na pierwszy rzut oka może wydawać się dziwne i śmieszne, w zdecydowanej większości później wychodzi bardzo dobrze na zdjęciach.

  • Wybierzcie klimat zdjęć i klimat fotografii jakie wykonuje fotograf, tak aby był bliski Waszym sercom.10 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page